بازدید رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌های فرانسه

دکتر مسعود صدری‌نسب رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه هیئت عالی رتبه وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و مقام عالی وزارت از دانشگاه‌های مطرح پاریس بازدید به‌عمل آوردند.

 

fr3


مرکز مطالعات و همکازی‌های علمی بین‌المللی از سال 1383 تا کنون مجری برنامه پژوهشی جندی شاپور است،این برنامه با مشارکت بخش همکاری و فعالیت فرهنگی سفارت فرانسه در ایران جهت ارتقا و گسترش همکاری‌های پژوهشی علمی و فنی پیشرفته میان پژوهشگران دو کشور ایران و فرانسه صورت می‌گیرد.

france55


تا کنون بیش از 120 طرح مشترک در قالب برنامه جندی شاپور در تمامی زمینه‌های علمی به ویژه علوم انسانی و اجتماعی (حقوق، اقتصاد و مدیریت)، علوم پزشکی، علوم پایه،علوم محیط زیست و زیست شناسی انجام شده است.
شایان ذکر است نشست روسای دانشگاه‌های ایران و فرانسه با شرکت 18 دانشگاه و پژوهشگاه ایران و 35 دانشگاه بزرگ فرانسه و با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاریس برگزار شد.

فرانسه 5


در نشست روسای دانشگاه‌های ایرانی و فرانسه پنج تفاهم نامه بین دانشگاه‌های ایرانی و فرانسوی به امضا رسید که زیربنای فعالیت‌های آتی علمی دو کشور را تشکیل می‌دهند.
دکتر مسعود صدری‌نسب رئیس مرکز مطالعات نیز ضمن بازدید از دانشگاه‌های فرانسه، ابراز امیدواری کرد تعداد و کیفیت پروژه‌های جندی شاپور نیز، پس از این دیدار ارتقاء یابد.

تماس با ما

نشانی: تهران، بلوار كریمخان زند، نبش خیابان شهید دكتر عضدی، پلاک 76، ساختمان مركزی دانشگاه علامه طباطبایی، طبقه اول

تلفن: 5-88919894 / 86036002 / 86036200
دورنگار: 88909517
صندوق پستی: 7788–15875