اولین نشست اعضای کمیته راهبری برگزاری بیست و هشتمین نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان (تواس)

اولین نشست اعضای کمیته راهبری برگزاری بیست و هشتمین نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان (تواس) روز پنجشنبه 10 اسفند 1396 در محل مرکز منطقه‌ای اطلاع‌ رسانی علوم و فناوری در شهر شیراز برگزار شد.
این نشست با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مورنزی دبیرکل اجرایی فرهنگستان علوم جهان و دکتر مسعود صدری‌نسب رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم و دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
همچنین، دکتر فیروزآبادی عضو دائم تواس، دکتر محمد جواد دهقانی رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌ رسانی علوم و فناوری، دکتر رضا منصوری عضو دائم تواس، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهندس علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌المللی و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر نادگران رییس دانشگاه شیراز، دکتر محمد رضا صالحی معاون پژوهش و فناوری مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری نیز از دیگر اعضای حاضر در این نشست بودند.
در ابتدای این جلسه دکتر محمد جواد دهقانی رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌ سانی علوم و فناوری به عنوان میزبان نخستین جلسه کمیته اجرایی ضمن خوش آمدگویی، به شرح خلاصه‌ای از فعالیت‌های مرکز منطقه‌ای پرداختند.
در ادامه نشست، دکتر مسعود صدری‌نسب رئیس مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم و دبیر اجرائی کمیته راهبری، گزارشی از تاریخچه همکاری مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی با فرهنگستان علوم جهان (تواس) و اهداف و انتظارات ایران از برگزاری بیست و هشتمین نشست این سازمان ارائه کردند.
همچنین دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراتب علاقه‌مندی هر دو وزارتخانه را به ایجاد همکاری و توسعه ارتباطات علمی با آکادمی علوم جهان اعلام کردند.
در انتها نیز دکتر مورنزی دبیر‌کل اجرائی تواس ضمن تشکر از قبول میزبانی ایران برای برگزاری بیست و هشتمین نشست عمومی تواس، پیش‌نویس برنامه بیست و هشتمین مجمع عمومی تواس را ارائه داده و حاضران، تصمیمات لازمه را در این خصوص اخذ نمودند.
لازم به ذکر است، بیست و هشتمین نشست عمومی تواس به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نوامبر سال 2018 در ایران برگزار میشود.
مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، دبیر این نشست و مرکز مطالعات منطقه‌ای، اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزارکننده محلی آن است.

تماس با ما

نشانی: تهران، بلوار كریمخان زند، نبش خیابان شهید دكتر عضدی، پلاک 76، ساختمان مركزی دانشگاه علامه طباطبایی، طبقه اول

تلفن: 5-88919894 / 86036002 / 86036200
دورنگار: 88909517
صندوق پستی: 7788–15875